O NAS

You Can Talk

lektor

You Can Talk powstało z myślą o dzieciach i młodzieży. Po 13 latach pracy jako lektor języka angielskiego oraz po 12 latach pobytu za granicą, założycielka szkoły stworzyła program i metody nauczania, które opierają się na systemie edukacji stosowanym w brytyjskich szkołach międzynarodowych. Prowadzimy również kursy dla dorosłych. Uczymy języka angielskiego na wszystkich poziomach zaawansowania, od trzylatków do matury, oraz przygotowujemy do najważniejszych egzaminów szkolnych, takich jak egzamin gimnazjalny z języka angielskiego, matura na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz do międzynarodowego egzaminu IELTS.

Opinie

METODY NAUCZANIA

Gwarantujemy wysoką skuteczność nauczania. Nasza nauka opiera się przede wszystkim na komunikacji. Zarówno nasi Native Speakers, jak i polscy lektorzy cały czas mówią w języku angielskim, żeby uczniowie mieli jak największą szansę osłuchania się z językiem. W grupach jest maksymalnie pięć lub sześć osób, dzięki czemu każda osoba ma czas, żeby się wypowiedzieć, a lektor może monitorować postępy uczniów i szybko „wyłapać” braki w tak kameralnej grupie. Uczymy z renomowanych podręczników takich wydawnictw jak Oxford czy Longman. Korzystamy również z wielu rozmaitych rekwizytów: od projektów, przez multimedialne lekcje, po różne gry sprowadzone z Anglii. Zależy nam również, żeby nasi uczniowie sami widzieli, że robią postępy w nauce oraz żeby otrzymywali dobre oceny w szkołach, dlatego powtarzamy również tematy, które są w programie MEN. Nasza metoda zakłada także ścisłą współpracę z rodzicami. Na koniec semestru i roku szkolnego rodzice otrzymują raport ucznia ze wszystkimi tematami, z którymi uczniowie mieli do czynienia. Wysyłamy comiesięczne newslettery informujące o postępach uczniów. Rodzice najmłodszych dzieci otrzymują wiadomość o aktualnie przerabianych tematach, żeby móc dodatkowo ćwiczyć nowe słownictwo w domu. Dzięki takim rozwiązaniom możemy oferować najwyższy standard nauczania.AGNIESZKA KIJAK - Założycielka szkoły

lektor

Wychowywałam się w Singapurze, gdzie uczęszczałam do szkoły podstawowej i liceum w międzynarodowej brytyjskiej szkole United World College of South East Asia. Sposób prowadzenia zajęć oraz mnóstwo pomysłów, które znajdziecie w naszej szkole, zaadaptowałam głównie stamtąd. W 1997 roku wróciłam na stałe do Polski i dwa lata później zaczęłam uczyć języka angielskiego w prywatnych szkołach językowych. Stworzenie szkoły You Can Talk było moim marzeniem. Chciałam, żeby szkoła wyróżniała się od innych kameralną liczbą osób w grupie oraz wyjątkową atmosferą i bardzo wysoką jakością, żeby każdy mógł mieć jak najwięcej czasu i możliwości do mówienia. Bo przecież po to się uczymy języków obcych, żeby móc komunikować się z innymi w międzynarodowym środowisku. Szkoła istnieje od 2009 roku i cały czas się rozwijamy. Zapraszam do naszej szkoły, gdzie język angielski jest wszechobecny, tak jak w naszym współczesnym świecie!

DLACZEGO MY?

Charakterystyką You Can Talk są grupy dopasowane do wymagań i potrzeb uczniów oraz ich rodziców. Kameralne grupy przynoszą najlepsze efekty, ponieważ dzieci nie rozpraszają się nawzajem, a lektor może poświęcić każdemu dziecku dużo uwagi. Podczas nauczania stawiamy na komunikację. Dbamy o wyjątkową, przyjazną, bezstresową i pozytywną atmosferę. Zarówno nasi Native Speakers, jak i polscy lektorzy mówią w języku angielskim już od pierwszych zajęć na wszystkich poziomach, możliwie rzadko korzystając z języka polskiego. Z naszego doświadczenia wynika, że taka forma pracy powoduje, że uczniowie najszybciej oswajają się z językiem angielskim i, już po krótkim czasie, uważają mówienie w nim za naturalne. Kształcimy naszych uczniów nowoczesnymi komunikatywnymi metodami nauczania. W trakcie kursu uczniowie biorą udział w projektach językowych, takich jak przedstawienia okazjonalne, czytanie książek w języku angielskim czy konkursy plastyczne na różne okazje. Projekty mają za zadanie zachęcić dzieci i młodzież do korzystania z różnych źródeł nauki języka angielskiego. Dla uczniów to świetna zabawa i możliwość zastosowania wiedzy z książek w praktyce!